• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Obecna kondycja UE
Chociaż Unia Europejska jest obecnie w kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie dużo bogatych krajów. Ciągle UE jest federacją niesamowicie bogatych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę bogate, ale w porównaniu z chociażby większości krajów w Afryce, to tak czy siak UE jest potęgą. I choć ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z chociażby Brazylią, to powinniśmy mieć na uwadze, że to nadal Chiny gonią nasz kontynent. Choć oczywiście wcale nie jest powiedziane, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to świetny pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak bardzo dużym minusem owej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest zbyt mocno zbiurokratyzowana. Właśnie dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To niedobrze, bo w końcu w naszym interesie jest to, aby UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście tak będzie, ale ciężko jednoznacznie powiedzieć czy przykładowo problem dot. bezrobocia, szczególnie wśród młodych osób, bardzo szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, czyli co prawda bogatego kraju, który jednakże ma bardzo duże problemy? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.